Katalog stron
Ogłoszenia Kraków
Szlachetne zdrowie...
Bank PKO BP
Darmowy katalog stron - Odchudzanie
Katalog stron
Katalog Stron SEO - QL DreamGraf
Katalog Stron Internetowych
Katalog stron - trufle.net
Katalog stron
Katalog stron
Katalog stron
Fotografia Zielona Góra
Foto dziecko Zielona Góra
Blog > Komentarze do wpisu

Alergia we wrześniu?

Jeśli chodzi o alergeny we wrześniu to głównie trzeba uważać na jady: pszczoły i osy, bo to owady są głównym naszym zagrożeniem. Żadne pyłki w tym okresie - późno letnim nie powinny stanowić dla nas problemu. W przypadku alergika jednak pojawia się już problem kurzu. Jeśli jesteś na niego uczulony to już pod koniec września zaczniesz się gorzej czuć. Alergia na kurz to problem nasilający się nie tylko w porze jesiennej ale trwający również w pierwszej połowie zimy.

Jest jeszcze jeden aspekt, który może stanowić problem we wrześniu- grzyby pleśniowe (cladosporium, alternaria, aspergillus). Uczulenie na nie gołym okiem jest niewidoczne. Dopiero badania specjalistyczne pokażą nam czy tak faktycznie jest. A jakie są objawy? Nasilenie astmy, nieżytu nosa, atopowe zapalenie skóry. Mogą być też symptomy, które nigdy byśmy nie powiedzieli, że są przyczyną wywołaną przez grzyby, tak jak chrypka czy stany depresyjne.

Osoby uczulone na grzyby pleśniowe nie powinny szukać zatrudnienia: w rolnictwie, młynarstwie, piekarnictwie, jako kwiaciarka, w przemyśle win, drewna, papieru, na basenach, saunach, ani przy hodowli zwierząt.


Tak to jest alergicy uczuleni na pyłki, grzyby czy kurz nie mają łatwo, bo ciągle coś im doskwiera…


wtorek, 14 września 2010, moje-zdrowie

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: